Zdrowe orzechy

Zdrowe produkty w diecie, to gwarancja długiego zdrowia. Do zdrowych produktów zaliczane są między innymi orzechy. Jest w tej chwili dostępnych tak dużo, że warto o niektórych dowiedzieć się trochę więcej.
Pistacje
Doskonałe źródło dużych ilości białka i błonnika. Są bardzo bogate w witaminę B W jednym orzeszku pistacjowym znajduje się ilość, która pokrywa osiemnaście procent dziennego zapotrzebowania na tę witaminę. Są mało kaloryczne.
Orzechy włoskie
Są bardzo bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki diecie zawierającej orzechy włoskie spada ryzyko zachorowania na cukrzycę. Zawierają melatoninę, która korzystnie wpływa na sen. Osoby mające problemy ze snem zamiast sięgać po tabletki nasenne, powinny jeść włoskie orzechy. Nie należy jednak jeść ich w zbyt dużej ilości, gdyż zawierają bardzo dużo kalorii.
Migdały
Zawierają bardzo duże ilości białka, stąd są ulubioną przekąską osób pracujących nad ładnymi mięśniami. Są także źródłem witaminy E, neutralizujących wolne rodniki przeciwutleniaczy, dostarczają także manganu.